Dni plné dobrodružstva na farme

Modelovanie z hliny, člnkovanie, ryžovanie zlata a nekonečná zábava. Účastníci detského tábora sa koncom júla „zmocnili“ Farmy Kukkonia na celý týždeň, aby hravou formou spoznávali krásy Žitného ostrova. Do detského tábora Kukkonia sa mohlo tento rok prihlásiť 25 ratolestí. Tábor bol tentoraz situovaný na novom mieste, konkrétne na farme Kukkonia v Orechovej Potôni. O skvelý program pre najmenších sa aj tento rok postarali profesionáli, vďaka čomu bolo zabezpečené prekvapenie na každý deň. Cez rôzne činnosti a užitočné aktivity, ktoré trvali od rána do popoludňajších hodín, mali deti možnosť v hravej forme získať viac vedomostí o histórii, tradíciách či remeslách Žitného ostrova, a zároveň si mohli na vlastnej koži vychutnať bezprostredný kontakt s prírodou.

Azda najväčším zážitkom pre deti bola pondelková návšteva MOL Akadémie. Naplno si však užívali aj následné člnkovanie a tešili sa tiež z prechádzky náučným chodníkom. Počas týchto piatich dní sa detičky spriatelili. „Člnkovanie sa mi páčilo najmä kvôli tomu, že sme tam boli spolu s ostatnými.“, povedala na konci tábora Lucka.

Tábor nebol iba o športových aktivitách, deti mali priestor vyskúšať si aj svoje remeselnícke zručnosti. Utorkový deň odštartovali pri hrnčiarskych kruhoch, v stredu sa z nich zase na chvíľu stali ryžovači zlata, pričom tí šťastnejší si zlato skutočne vyryžovali. V stredu sa deti naučili zmajstrovať kŕmidlo pre vtáky, vo štvrtok sa venovali olejomaľbe a potom sa na chvíľu stali súčasťou prípravky DAC a rozhýbali ich tréneri mládežníckeho tímu futbalového klubu. Posledný táborový deň patril tradíciám Žitného ostrova. Deti mohli nahliadnuť do života vidieckych hospodárov. Pomáhali pri starostlivosti o zvieratá, napríklad pri ich kŕmení, dokonca si mohli užiť výhľad na farmu z kabíny traktora. Okrem toho si v kamennej peci upiekli pravý žitnoostrovský koláč s lekvárom zo šťavnatého ovocia, ktorý im k tomu poskytla vrakúnska spoločnosť Agrosun. Deti sa s táborom Kukkonia rozlúčili v rámci tanečných chvíľ v neskorších popoludňajších hodinách.

„Máme za sebou tri týždne plné smiechu a zážitkov.“, povedala Tímea Dóka, organizátorka tábora. „Je nám potešením, že rok čo rok môžeme deťom priblížiť krásy Kukkonie.“

Fotogaléria
Videogaléria
Embedded thumbnail for Kukkonia tábor [2019]