Mletie múky, člnkovanie, ryžovanie zlata a nekonečná zábava. Účastníci detského tábora sa tento rok „zmocnili“ Farmy Kukkonia na tri celé týždne, aby hravou formou spoznávali krásy Žitného ostrova.
Prvýkrát sa stalo, že sme tábor na Farme Kukkonia v Orechovej Potôni usporiadali v troch turnusoch. Z populárnych programov sa deťom aj tento rok najviac páčilo člnkovanie a návšteva MOL Akadémie. Ani tento rok nechýbali remeselnícke aktivity, farmárčenie, zážitková jazda na traktore, cvičenie, tanečné chvíle a predstavenie Ivána Nagya.

Tábor bol tento rok obohatený aj o nové programy. Okrem ryžovania zlata si mohli deti vyskúšať, ako funguje mletie múky a z výslednej múky vymiesili cesto a upiekli z neho bochník, ktorý si dali ako olovrant. Navštívila ich spisovateľka Anikó Király, ktorá im predstavila svoju knihu o Mangaluci v Kukkonii. Ďalšou novinkou tohtoročného programu bola prednáška Krisztiána Pomichala o ochrane životného prostredia.

„Máme za sebou tri týždne plné smiechu a zážitkov.“, povedala Tímea Dóka, organizátorka tábora. „Napĺňa nás hrdosťou, že sa náš tábor teší mimoriadnej obľube a sme radi, že rok čo rok môžeme deťom priblížiť krásy Kukkonie.“

Fotogaléria
Videogaléria
Embedded thumbnail for Kukkonia tábor [2020]