Boa, swing, lesk, žiar donekonečna alebo A Little Party Never Killed Nobody

Ples DAC-Kukkonia v znamení 20-tych a 30-tych rokov 20. storočia zožal obrovský úspech. Počas sobotňajšej noci trsalo takmer dvesto účastníkov plesu v aule VIP Silver v MOL Aréne. Pozrime si krátku rekapituláciu zachytených spoločných chvíľ! Hostí privítala Tímea Dóka, predsedníčka Občianskeho združenia Kukkonia. Moderátorkou večera bola speváčka hudobnej skupiny Arizóna, moderátorka spravodajstva RTVS, Krisztina Gasparik B. Ples otvoril majster sveta v tanci David Schavel a jeho partnerka Daniela Halmová, s ktorou predviedli dynamický quickstep. Futbalisti DAC zatancovali valčík s účastníkmi tanečného venčeka. O muziku pod nohy sa postarala hudobná skupina Pesty Party Showband, avšak aj princ swingu, Bálint Gájer dbal na to, aby to hostia roztočili. Počas večerného programu zabával hostí iluzionista Peter Šesták.

O nebeské chody na tanieroch sa postarali šéfkuchári Imre Bindics a Péter Czucz z reštaurácií Hotel Amade Château a Villa Rosa. V jedálnom lístku figurovali také gurmánske špeciality ako špenátová roláda so sumcom a bravčové líčka so šafranom. Candy bar s neodolateľnými sladkými pochutinami čakal účastníkov počas celej noci. Fotografi Pix potešili hostí žartovnými fotografiami v štýle 20-tych a 30-tych rokov 20. storočia. Fantastickými hlavnými cenami tomboly boli cesta do Dubaja pre dvoch a zápas FC Barcelona-Levante, čo umožnili sponzori Exit Travel a FutbalTour. Časť tržby z tomboly sme venovali charite. Slávnostné torty rozkrojili Réka Világi a športový riaditeľ DAC, Jan Van Daele.

„Ples usporiadaný tak ohľaduplne a profesionálne ako tento, je raritou.” Blahoželám! Mali sme skvelý večer, ďakujeme!, povedal jeden z účastníkov. „Náš ples oživil atmosféru 20-tych a 30-tych rokov 20. storočia.” Snažili sme sa vdýchnuť do všetkého čo najviac tradičných prvkov. Aj jedálny lístok pozostáva z tradičných chodov typických pre Žitný ostrov, ktoré sa pripravujú z miestnych surovín. Spomenuli sme si na tanečný venček a na tradíciu úvodného tanca. Vo forme krátkej zostavy fotografií sme oživili retro Kukkoniu 20-tych a 30-tych rokov 20. storočia. Ples zožal obrovský úspech. Nech sa stretneme aj budúci rok!”, povedala Tímea Dóka, organizátorka plesu.
 

Fotogaléria
Videogaléria
Embedded thumbnail for DAC-Kukkonia bál [2019]