V auguste roku 2021 sa začali okresné futbalové majstrovstvá pod názvom Kukkonia liga a MOL Akadémia sa k regionálnym majstrovstvám pridáva ako mentor.

Občianske združenie Kukkonia ako sponzor dalo svoje meno majstrovstvám U9, U11 a U13 oblastného futbalového zväzu Dunajská Streda. Na majstrovstvách troch vekových skupín súťaží 57 tímov z 32 obcí, čo sa týka celkovo 800 detí. Cieľom ligy je propagovať radosť z pohybu a lásku k športu nielen medzi zúčastnenými deťmi, ale mysliac aj na ostatných mladých ľudí v regióne.

S RADOSŤOU NA IHRISKU

„Poslaním ligy je, aby sa k čo najväčšiemu počtu detí, ktoré chcú hrať futbal, dostal odkaz, že je popri ušľachtilým súťažením a vzájomným rešpektom najdôležitejšou hodnotou radosť z hry. Veď futbal je hra, ktorá má zmysel vtedy, ak ho hráme s potešením. Chceme deti motivovať  najrôznejšími spôsobmi, aby si každé z nich užilo radosť z tejto hry, zaujímalo sa o šport a viedol zdravý životný štýl,“ uviedla Tímea Dóka, prezidentka Občianskeho združenia Kukkonia.
Heslom ligy sa preto stalo „S radosťou na ihrisku“, pretože ak každý hrá, každý vyhráva.
Ku Kukkonia lige sa ako mentor pridala aj akadémia DAC dorastencov, MOL Akadémia. Vďaka užšej spolupráci chce inštitúcia pomôcť športovým klubom v regióne, zvýšiť počet mladých futbalistov a podchytiť miestne talenty.

„V rámci Kukkonia ligy chceme dať nový impulz mládežníckemu futbalovému životu v dunajskostredskom okrese. S podporou Občianskeho združenia Kukkonia a oblastného futbalového zväzu by sme chceli začať dlhodobú spoluprácu medzi okresnými klubmi a MOL Akadémiou. Talentom okresu otvoríme dvere MOL Akadémie, kde deťom a trénerom poskytneme najmodernejšie školiace a diagnostické metódy. Robíme im prednášky o zdravom životnom štýle športovca, úlohe športu pri formovaní osobnosti, histórii DAC a našom nádhernom regióne. Chceme  poskytnúť trvalý zážitok a radosť, ktoré budú deti motivovať v každodennom živote. Naším cieľom je spolu s rodičmi a okresnými trénermi vychovať zdatnú a životaschopnú generáciu, ktorá je hrdá na svoje korene a pripravená na výzvy,“ zdôraznil Krisztián Németh, šéftréner žiakov MOL Football Academy.

„Najdôležitejším prvkom našej iniciatívy je propagácia športu na Žitnom Ostrove, rovnako dôležité je motivovať deti hrajúce futbal v regióne ku každodennej práci. Počas profesionálneho dňa môžu hráči aj tréneri zažiť, za akých podmienok je možné trénovať na futbalovej akadémii nášho regiónu. Dúfame, že vďaka Kukkonia lige budeme môcť každoročne hostiť viac mladých futbalistov, a že niektorým budeme môcť fandiť aj v MOL Aréne. Našim ďalším cieľom je poskytnúť trénerom dorastencov možnosť ďalšieho vzdelávania, preto vždy ich radi uvítame na tréningoch našich tímov, kde môžu získať podrobnejší pohľad na profesionálnu prácu našej akadémie,“ dodal Tibor Ravasz, šéftréner prípraviek MOL Akadémie.
Mladí futbalisti Kukkonia ligy budú obohatení aj o zážitky, keďže všetky deti odvezú do MOL Arény na prehliadku štadióna a odbornú prednášku, taktiež sa zúčastnia na fyzickom teste na MOL Akadémii a dokonca sa dostanú aj na ligové zápasy DAC dospelých tímov.

Prvá taká príležitosť bola minulý víkend na zápase DAC-Trenčín, kde boli prítomní futbalisti U9, U11 a U13 z tímov obcí Malé Dvorníky a Vrakúň. Cez polčas ich predstavili publiku, počas čoho od viac ako 4 500 divákov sediacich na tribúnach zožali potlesk, čo bol pre deti obrovský zážitok.

„Je v záujme nás všetkých investovať do budúcnosti a vychovať generáciu, ktorá môže z nášho regiónu urobiť ešte lepšie miesto. Kukkonia liga je dlhodobé partnerstvo. Verím, že všetko, čo sa za posledný rok stalo, len potvrdilo dôležitosť vzdelávania našich detí o láske k športu a zdravému životnému štýlu, a že vytrvalosťou je možné dosiahnuť čokoľvek. Taktiež, aby nikdy nezabudli na svoje korene a hrdo reprezentovali región, kde žijú" - dodala Tímea Dóka.

Fotogaléria