Ligové tímy sa zúčastnili na významnom medzinárodnom futbalovom turnaji, ktorý sa uskutočnil cez víkend. Na konci medzinárodného futbalového turnaja Balaton Trophy v Siófoku sa zlatá medaila dostala na krk hráčov tímu U11 All-Star. Najlepší z vekových kategórii U9 a U13 sa mohli postaviť na 3. stupeň pódia skupiny Gold.

Pri príležitosti 8. etapy Športového dňa Kukkonia Liga na turnaji reprezentovali Kukkonia Ligu hráči tímu All-Star, ktorý bol zostavený z vybraných hráčov, ako aj na odporúčanie trénerov na základe celoročného výkonu v troch vekových kategóriách. Najšikovnejší hráči z tímov U9, U11 a U13 sa vydali na víkendový turnaj pri Balatone, kde ich čakalo popri zábave aj tvrdé futbalové zápolenie. Tohtoročný turnaj dorastu sa uskutočnil v dňoch 27. a 28. mája s cieľom umožniť talentovanej mládeži predstaviť sa v medzinárodnom prostredí a podporiť rozvoj talentov budúcnosti.

Mladé futbalové nádeje prišli z viacerých európskych krajín, aby dokázali svoje herné zručnosti a zdatnosti. Dvojdňové podujatie sa odohralo v krásny slnečný deň v sprievode mnohých zaujímavých chvíľ, častokrát s jednoznačnými víťazstvami, ale aj vyhrotenými súbojmi na futbalovom ihrisku. Radosť zo hry nadchla každého mladého chalana, a tak mohli hravo spoznať rôzne futbalové kultúry a hracie štýly.

Popri radosti z futbalu išlo aj o víťazstvo, pretože túžbou každého tímu bolo skončiť s čo najvyšším umiestnením na rebríčku. Z troch tímov All-Star, ktoré sa zúčastnili na futbalovom turnaji Balaton Trophy, bola spokojnosť maximálna u členov tímu U11 reprezentácie Kukkonia ligy, pretože sa stali víťazmi svojej kategórie a mohli sa postaviť na najvyšší stupeň pódia. Tímy U9 a U13 tiež skončili na prestížnom mieste, veď sa obidve vekové kategórie umiestnili na 3. mieste skupiny Gold. Aj v prípade individuálnych výsledkov môžeme hovoriť o úspechu, pretože za najlepších brankárov vo vekovej kategórii U11 boli zvolení Dávid Képesi a Máté Zoltán Papp, najlepším strelcom sa zas stal Áron Rajkovics a cenu najlepšieho trénera mohli prevziať Tamás Gaál a Dominik Hegyi.

„Sme nesmierne hrdí na tímy všetkých vekových kategórií. Napĺňa nás radosťou, že futbalisti Kukkonia Ligy dôstojne reprezentovali žitnoostrovský futbal aj na turnaji Balaton Trophy. Veríme, že všetci odchádzali spokojne, a že získali na tomto turnaji nezabudnuteľné zážitky a skúsenosti.” – povedal Tibor Ravasz, riaditeľ DAC Akadémie, vedúci rozvoja mládeže.

Fotogaléria