V nedeľu ráno spred MOL Arény štartovalo na pretekoch naprieč Žitným ostrovom celkom 470 cyklistov.

Cyklisti sa mohli na preteky zaregistrovať v troch rôznych kategóriách. Okruh Tour de Kukkonia, ktorý obsiahol svojimi 80 kilometrami polovicu Žitného ostrova bol určený pre skúsených a zdatných profesionálov.

Ideálnou kategóriou pre víkendových či príležitostných cyklistov bola 36-kilometrová trasa nazvaná Kukkonia Easy - tá viedla z Dunajskej Stredy do Gabčíkova a späť.

Charakter rodinnej cyklotúry predstavoval úsek v súťažnej kategórii Kukkonia Family. Trasa určená pre rodiny v tomto prípade merala šesť kilometrov.

„Bol to doslova pôžitok šliapať do pedálov v tomto nádhernom prostredí. Aj počasie bolo priam dokonalé,” pochvaľoval si priebeh pretekov András z Veľkých Úľan.

Nielen krásy Žitného ostrova, ale aj samotné súťažné trasy očarili účastníkov pretekov. V neposlednom rade si atmosféru na Tour de Kukkonia naplno užívali aj rodiny.

„S deťmi sme tu prvýkrát, akcia sa nám veľmi páči. Najsilnejším zážitkom bol hromadný štart, keď sa od MOL Arény na Bratislavskej ceste dalo do pohybu naraz takmer 500 pretekárov,” vyznala sa zo svojich pocitov mamička z Dunajskej Stredy.

Ďeťom sa najviac páčilo predstavenie cyklistického akrobata Lászlóa Hegedűsa z Maďarska, ktorý na akcii vystúpil v rámci svojho programu Hegeshow Guinness Recorder.

Najmenší si mohli zasúťažiť v rôznych disciplínach, pričom najšikovnejší drobci získali odmenu v podobe produktov, ktoré venovala spoločnosť Kellys.

Hodnotných cien sa dočkali aj pretekári, ktorí boli úspešní v tombole. Medzi cenami pre tombolových šťastlivcov boli napríklad navigácia Garmin GPS od spoločnosti Andrea Shop, darčekové vinné sety od Világi Winery, darčekové predmety od futbalového klubu DAC, voľné vstupenky do dunajskostredského Thermalparku, poukážky na nezabudnuteľné vodácke dobrodružstvo od portálu vodnetury.sk či zbrusu nové vozidlo Kia Ceed s plnou nádržou na jeden víkend od firmy Mercedes-Kia Motor-Car.

Najrýchlejšiu ženu a rovnako aj najrýchlejšieho muža Dunajskej Stredy čakala v cieli takisto skutočne skvelá cena. Vďaka spoločnosti Mercedes-Kia Motor-Car získali na jeden celý víkend osobné motorové vozidlo Mercedes triedy B s plnou nádržou.

Pre absolútneho mužského víťaza kategórie Kukkonia Easy spoločnosť Mercedes-Kia Motor-Car venovala na víkend plne natankovaný automobil Kia Ceed.

Najrýchlejším mužským cyklistom Tour de Kukkonia sa stal Dunajskostredčan Peter Maursky, ktorý najnáročnejšiu 80-kilometrovú trasu zvládol v čase 1:53:03.

Najrýchlejšou cyklistkou pretekov a zároveň najrýchlejšou ženou v okrese Dunajská Streda sa na 80-kilometrovej súťažnej trase stala Dóra Csicsó. V cieli jej časomiera ukázala údaj 2:08:01.

V kategórii mužov nad 60 rokov bol druhým najrýchlejším cyklistom 72-ročný Rastislav Palkovič. „Športovanie a cyklistiku odporúčam každému. Aj v tomto veku som aktívny, s prehľadom dokážem triumfovať nad šesťdesiatnikmi!” - vyhlásil pán Palkovič.

Najstarší pretekár mál 82 rokov a najmladší len deväť mesiacov.

„Ďakujeme za podporu sponzorom a rovnako aj viac ako šesťdesiatim dobrovoľníkom, ktorí nám všemožne pomáhali. Vďaka patrí takisto aj polícii, ktorá sa postarala o hladký a bezpečný priebeh podujatia,” povedala Anna Molnárová, spoluorganizátorka Tour de Kukkonia.

 

Výsledky pretekov:

Tour de Kukkonia 80 km

Masters A 19-29 rokov

1. Štefan Nôta

2. Róbert Malatinec

3. Matej Burian

 

Masters B 29-39 rokov

1. Peter Maursky

2. Ján Strešnák

3. Tomáš Valíček

 

Masters C 40-49 rokov

1. Karol Vrchovský

2. Branislav Jesný

3. Gabi Havrilla

 

Masters D 50-59 rokov

1. Peter Ďuriač

2. Tibor Fekete

3. Péter Héregi

 

Masters E muži nad 60 rokov

1. Pavol Havrila

2. Rastislav Palkovič

3. Ján Hollý

 

Ženy

1. Dóra Csicsó

2. Laura Csehova

3. Veronika Lukovicsová

 

Absolútny víťaz: Peter Maursky

Najrýchlejší Dunajskostredčan: Peter Maursky

Najrýchlejšia Dunajskostredčanka: Dóra Csicsó

Najrýchlejší medzičas na 60. kilometri: Peter Maursky

 

Tour de Kukkonia Easy 36 km

Juniori do 18 rokov

1. Adam Miklós

2. Attila Juhász

3. Sebestyén Fekete

 

Muži 19-39 rokov

1. Juraj Špindor

2. Tamás Karácsony

3. Ádám Sárosfai

 

Muži 40-59 rokov

1. Ján Graszl

2. Tibor Iván

3. Robert Ancsin

 

Muži nad 60 rokov

1. Štefan Hruška

2. Miklós Csintalan

3. Ladislav Benedikovič

 

Junior dievčatá do 18 rokov

1. Katarína Basárová

2. Anna Laura Molnárová

3. Dóra Horváth

 

Ženy 19-39 rokov

1. Patrícia Olajcová

2. Réka Nagy

3. Silvia Jurcova

 

Ženy 40-59 rokov

1. Tünde Bajnoková

2. Alena Košťová

3. Zuzana Tehelova

 

Ženy nad 60 rokov

1. Júlia Péková

2. Erzsébet Varjú

3. Marta Horváthová

 

Absolútny víťaz: Juraj Špindor

Najrýchlejší medzičas - muži: Andrej Nagy

Najrýchlejší medzičas - ženy: Patrícia Olajcová

Fotogaléria
Videogaléria