Vychutnajte si Kukkóniu plnými dúškami na farme vo Vrakúni a spoznajte tie pravé chute!

V srdci Žitného ostrova, na farme, ktorá kedysi tvorila súčasť panstva rodiny Amadeovcov, sa nachádza ovocný sad Kukkonia, kde pestujeme zeleninu a ovocie. Ide o neodmysliteľnú a základnú súčasť produktov Kukkonie, ktoré pochádzajú priamo z prírodnej komory Karpatskej kotliny, sú skutočne výnimočné.

Niečo ako vidiecka záhradka na dedine, ktorá vašu kuchyňu zásobí všetkým, čo v nej práve potrebujete - aj táto charakteristika verne vystihuje záhradu Kukkonia Garden. Keďže tento zeleninovo–ovocný raj je ďaleko väčší ako bežná domáca záhradka pri kuchyni, o to najlepšie z Kukkonie sa môžeme podeliť s našimi zákazníkmi.  Za obcou Vrakúň,  cestou v smere na Gabčíkovo sa nachádzajú naše ovocné stromy - jablko, marhuľa, slivka, čerešňa aj višňa. Jednoducho hotový ovocný raj, ktorý sa rozprestiera na ploche asi 35 hektárov.

Tu, na Žitnom ostrove vieme, čo ovocné stromy potrebujú, vieme ako sa o nich správne starať. Ponúkame ovocie, ktorého chuť pripomenie bezstarostné letá, babičkine záviny a vôňu dlhých slnkom zaliatych dní. Vyskúšajte aj vy neopakovateľnú chuť, ktorá je výsledkom poctivej práce starostlivých rúk a lúčov hrejivého slnka, vďaka ktorým plody našej farmy tak nádherne zrejú. Po zbere skorého letného ovocia teraz ponúkame slivky, letné jablká a broskyne.

Farma pri obci Vrakúň ponúka okrem ovocia aj sezónnu zeleninu. Ak tu prídete, môžete získať prvotriedne ingrediencie na chutný letný obed - či už do polievok, alebo dezertov. Prirodzene, mysleli sme aj na tých, ktorí si ani počas chladnejších mesiacov nechcú odoprieť chuť leta. Ponúkame ovocie v zaváraninových fľašiach, pri ktorého chuti sa aj v zime vynoria krásne spomienky na slnkom rozžiarené letné dni. Naša ponuka pre zimné mesiace je obohatená aj o viaceré druhy našich paprík a paradajok, repu, petržlen, cibuľu, zemiaky, cviklu či tekvicu.

Pokiaľ okrem čerstvej zeleniny a ovocia dostanete chuť napríklad na nakladanú zeleninu či lekvár, tak ste rovnako na správnom mieste. Žiaden z plodov našej farmy nevyjde navnivoč: zeleninu naložíme, z ovocia urobíme lekvár.

„Všetko robíme ručne, tak ako doma gazdinky: bez konzervačných látok a umelých prísad.“ hovorí Tamás Sidó, šéfkuchár reštaurácie v hoteli Villa Rosa, ktorá bola aktuálne ocenená v Budapešti ako najlepšia maďarská reštaurácia v zahraničí. Denne sa v nej skonzumuje asi 360 fliaš nakladanej zeleniny, pričom pri tomto množstve niet pochýb o tom, že sa z nej ujde skutočne každému. Pri lekvároch sa chuť ovocia zvýrazní rakytníkom, ktorý dodá marhuľovému, slivkovému či višňovému lekváru naozaj výnimočnú chuť.

Zákazníkom ponúkame to najlepšie z našej záhrady a sadov. Tešíme sa na vás od polovice augusta: počas pracovného týždňa nás môžete navštíviť na našej farme od 7.00 h do 17.00 h a v sobotu sme tu pre vás celé predpoludnie.

Ako vidíte, naša ponuka je rovnako bohatá ako v supermarketoch. My však ponúkame ešte niečo navyše: garantujeme, že u nás zakúpená zelenina, ovocie, nakladaná zelenina či lekvár neprekonali k predajnému pultu ani kilometrovú vzdialenosť. Všetko sa totiž urodilo priamo tu, teda na našej farme, na ktorú ste všetci pozvaní.

Vyskúšajte aj vy neopakovateľnú chuť, ktorá je výsledkom poctivej práce starostlivých rúk a lúčov hrejivého slnka, vďaka ktorým plody našej farmy tak nádherne zrejú.

Fotogaléria